Horváth Laura és Szira Zsófia is aranyérmes a Szilézia Openen

A lengyelországi Gliwicében zajló Szilézia Open pénteki napján az ifjúsági 52 kilogrammos Horváth Laura és a +81 kilós Szira Zsófia is megnyerte a döntőjét és ezzel a lengyelországi nemzetközi tornát.

„Horváth Laura egy nehéz meccset nyert meg az ukrán ellenféllel szemben. Az első menetben még nem találta a megoldás, a második menetben viszont remekül bokszolt, ami kitartott a végén is, így megérdemelt győzelmet aratott. Szira Zsófia ma is lehengerlő volt, már az első menetben is számoltak a német ellenfelére és a második felvonásban be is fejezte a döntőt.

Összességében elégedett vagyok a csapattal, hiszen kilenc meccset nyertünk és minden indulónk éremmel zárt amire büszkék lehetünk. Nem erre a tornára időzítették a versenyzők a csúcsformát, ám mégis jól sikerült az esemény, ami bizakodásra ad okot.” – nyilatkozta Ráth Miklós, utánpótlás válogatott edző.

Hajrá, magyar ökölvívás!

#VAKZSÁK 1. MENET: A LÁTHATATLAN ELLENFÉL – A félelem kezelése

Cus D’Amato (legendás edző): „A hős és a gyáva pontosan... []

#Papp100 ARANYTRILÓGIA 3. MELBOURNE 1956: A dráma, a triplázás és a hazaszeretet aranya!

Ez volt a legnehezebb út. Itthon forradalom, bizonytalanság és aggodalom... []

#Papp100 ARANYTRILÓGIA 1. LONDON 1948: A berobbanás

A londoni olimpia több volt, mint a világ legjobbjainak összecsapása:... []

#VAKZSÁK: 10 menet a bajnokok mentális szorítójában (nem csak bajnokoknak)

Kezdjük a tévhittel: Sokan azt hiszik, a boksz a kezek,... []