Ma veszi kezdetét az U22-es Európa-bajnokság

Vasárnap rajtol a montenegrói Budvában az U22-es ökölvívó Európa-bajnokság. A magyar csapat tizennégy versenyzővel vág neki a tornának, az első versenynapon az 57 kilogrammos Kovács Kruzitóért szoríthatunk.

Szombaton megtartották a sorsolást az U22-es EB helyszínén. A magyar csapat tagjai az első mérkőzéseken többek közt olasz, orosz, spanyol és horvát ellenfelekkel szemben kezdik meg a tornát.

Az esemény nyitónapján a 14 órától kezdődő programban az 57 kilós Kovács Krutizó húz kesztyűt az észak-macedón Alen Rustemovski ellen a legjobb nyolc közé jutásért.

A magyar versenyzők első mérkőzései:

Nők:

48kg: Szeleczky Lilla – Erika Prisciandaro (olasz)

50kg: Mezei Petra – Arina Vostrikova (orosz)

57kg: Dobos Rebeka – Bojana Gojkovic (montenegrói)

63kg: Cifra Diána – Elena Babicheva (orosz)

66kg: Hámori Luca – Stefani von Berge (német)

+81kg: Hoffman Réka – Maria Kuchmanova (orosz)

Férfiak:

57kg: Kovács Kruzitó – Alen Rustemovski (észak-macedón)

60kg: Csíki Róbert – Erik Israyelyan (örmény)

63,5kg: Római Ruben – Oiek Ibarrache (spanyol)

67kg: Buza Rafael – Danil Tsitko (fehérorosz)

71gk: Búza Rómeó – Dorulet Tiu (román)

75kg: Mester Soma – John Rafferty (ír)

80kg: Simon Márkó – Antonio Grabic (horvát)

92kg: Kiss Levente – Jan Morovic (horvát)

Hajrá, magyar ökölvívás!

Kuhta Vlagyiszlava – Irma Testa ellen tesztelhetem a képességeim Assisiben

Kuhta Vlagyiszlava a magyar válogatottal együtt Olaszországban edzőtáborozik, és készül... []

Ács József: Petrimán Patrícia és Turós Levente kiválóan bokszolt a Bornemisszán

Az U19-eseinknek idén nagyon sok feladatot kell teljesíteniük, és a... []

Törteli Ferenc: Összességében van hová fejlődnünk, de az irányunk látható

Az U17-es csapatunk remekül szerepelt a 75. Bornemissza Gergely nemzetközi emlékversenyen... []

Magyar aranyérmek az U17-es, valamint az U19-es korosztályban is a Bornemissza emlékversenyen

Az U17-eseink, valamint az U19-eseink is hozzájárultak az éremterméshez, így... []