November 24-én rajtol a junior világbajnokság

November 24-től, december 4-ig Örményországban kerül megrendezésre a junior ökölvívó világbajnokság. A magyar csapat tizenegy versenyzővel vág neki az eseménynek.

„A legutóbbi junior vb közel 10 éve volt, így nagyon nehéz megjósolni, hogy mire számítsunk. A romániai Európa-bajnokságon főleg a lányok szerepeltek jól, Budai Flóra meg is nyerte a tornát, a fiúknak azonban nem jött össze az éremszerzés. Az utolsó simításokat az ukrán válogatottal együtt végeztük, úgy érzem, hogy a csapat jó állapotban van és mindenki tisztában van azzal, hogy mi a feladat, mi a cél. Sajnos a sérülések és betegségek sem kerülték el a csapatot, az EB ezüstérmes Kapcsos Vivien egy régebbi problémájára sérült rá, így ő kihagyja a jereváni világbajnokságot. Jósolgatni nem szeretnék, a fiatalok elvégezték a munkát és bízom abban, hogy ez ki is fog jönni a mérkőzéseken”. – nyilatkozta Törteli Ferenc, junior szakágvezető

A junior világbajnokságra utazó magyar csapat:

Lányok:

46 kg: Petrimán Patrícia, 50 kg: Nyögéri Sára, 57 kg: Varga Sára, 75 kg: Budai Flóra

Fiúk:

48 kg: Körömi Ábel, 50 kg: Gombai Dominik, 52 kg: Benedek Péter, 54 kg: Horváth András, 60 kg: Horváth Szabolcs, 63,5 kg: Mailát András, 75 kg: Váradi Sándor

Edzők:

Törteli Ferenc, Székesfehérvári Tamás, Huszár Árpád, Lantos Gyula

Hajrá, magyar ökölvívás!

Kuhta Vlagyiszlava – Irma Testa ellen tesztelhetem a képességeim Assisiben

Kuhta Vlagyiszlava a magyar válogatottal együtt Olaszországban edzőtáborozik, és készül... []

Ács József: Petrimán Patrícia és Turós Levente kiválóan bokszolt a Bornemisszán

Az U19-eseinknek idén nagyon sok feladatot kell teljesíteniük, és a... []

Törteli Ferenc: Összességében van hová fejlődnünk, de az irányunk látható

Az U17-es csapatunk remekül szerepelt a 75. Bornemissza Gergely nemzetközi emlékversenyen... []

Magyar aranyérmek az U17-es, valamint az U19-es korosztályban is a Bornemissza emlékversenyen

Az U17-eseink, valamint az U19-eseink is hozzájárultak az éremterméshez, így... []