Szocsi Eb ezüsttel tér haza Antalyaból

Az előző mérkőzésein az örmény Tokhyant egyértelműen, az orosz Daniil Lysenkot szoros meccsen legyőző debreceni Bernáth Attila az antalyai ifjúsági Európa-bajnokság döntőjében a képzett, nála egy évvel idősebb grúz ellenfelével szemben alul maradt, ezüstérmet szerzett a 49 kg-ban, de szereplése így is, több mint dicséretes. A 17 éves Bernáth keményen harcolt, igyekezett előre menni, felvállalta a közelharcot, de a hosszabb karú, okosan bunyózó riválisa végül egyhangú pontozással nyert. Szép volt, Szocsi!

49 kg döntő:
Sakhil Alakhvergyiev (GEO) – Bernáth Attila (HUN) 5-0

Attila agilisabb volt, iramot diktált, a grúz fiú többnyire csak lereagálta azt, amit Bernáth kitervelt és megvalósított. A grúz viszont sok kontrákat ütött, sajnos több találata tisztán el is érte a debreceni bokszolót. Végül a grúznak sikerült a korábbi junior EB címe és a tavalyi ifi EB ezüstje után idén aranyat szerezni, Bernáthnak pedig nem sikerült Gálos négy évvel ezelőtti ifi Európa-bajnoki elsőségét megismételni. Teljesítménye előtt így is le a kalappal! Bernáth kitűnő formája már az ifjúsági ob-n is feltűnt, ahol a verseny legkiemelkedőbb bokszolója címet kapta. Ezüstjével felzárkózott a jelenlegi szövetségi kapitány mellé, hiszen pályafutása elején ifj. Balzsay Károly is szerzett ifi Eb második helyet.

#VAKZSÁK 1. MENET: A LÁTHATATLAN ELLENFÉL – A félelem kezelése

Cus D’Amato (legendás edző): „A hős és a gyáva pontosan... []

#Papp100 ARANYTRILÓGIA 3. MELBOURNE 1956: A dráma, a triplázás és a hazaszeretet aranya!

Ez volt a legnehezebb út. Itthon forradalom, bizonytalanság és aggodalom... []

#Papp100 ARANYTRILÓGIA 1. LONDON 1948: A berobbanás

A londoni olimpia több volt, mint a világ legjobbjainak összecsapása:... []

#VAKZSÁK: 10 menet a bajnokok mentális szorítójában (nem csak bajnokoknak)

Kezdjük a tévhittel: Sokan azt hiszik, a boksz a kezek,... []