#Papp100 ARANYTRILÓGIA 2. HELSINKI 1952: A ring királya

Papp László ekkor már nem titkos fegyver, hanem a világ ökölvívásának fénylő csillaga. Amikor a szorítóba lépett, nem verekedés, hanem tiszta művészet zajlott

A védjegyszerű, utánozhatatlan fordított alapállása és a villámgyors balegyenesei ellen nem volt ellenszer, vetélytársai sokszor csak a levegőt püfölték…

A döntőben a dél-afrikai óriás, Theunis van Schalkwyk várt rá. Sokan féltették a magyart az ellenfél fizikai fölényétől, de Laci nem nyers erővel, hanem elképesztő ringintelligenciával valóságos mesterkurzust tartott. Bár a dél-afrikai hősiesen a padlóról is felkelt, a végén már ő is csak elismerően gratulált a zseninek.

Megszületett a második olimpiai arany, ezúttal nagyváltósúlyban!

„Ez volt a legnehezebb olimpiám, mert négy tengerentúli ellenfelem is volt” – emlékezett vissza később a Bajnok.

Helsinki dobogóján mégis ugyanaz az alázatos angyalföldi srác állt, aki kitartással, szívvel és rengeteg munkával hatalmas betűkkel írta be magát a történelemkönyvekbe, és talán fel sem fogta, vagy nem is foglalkozott azzal, hogy immár öles léptekkel haladt a halhatatlanság útján..

Ács József: Petrimán Patrícia és Turós Levente kiválóan bokszolt a Bornemisszán

Az U19-eseinknek idén nagyon sok feladatot kell teljesíteniük, és a... []

Törteli Ferenc: Összességében van hová fejlődnünk, de az irányunk látható

Az U17-es csapatunk remekül szerepelt a 75. Bornemissza Gergely nemzetközi emlékversenyen... []

Magyar aranyérmek az U17-es, valamint az U19-es korosztályban is a Bornemissza emlékversenyen

Az U17-eseink, valamint az U19-eseink is hozzájárultak az éremterméshez, így... []

Kilenc U15-ös aranyérem a Bornemissza emlékverseny mai termése, a legnagyobb meglepetést Turós Levente okozta

Az U15-ös csapatunk összesen kilenc aranyérmet szerzett a 75. Bornemissza... []